Halliwick-gala 23 april 2016

Uppvisning i Mellanbassäng

Grupper            Ledare:

Uppvisningsgrupper


Tina Lottie























Diego

Valenzuela

DV







Inez

Jonsson

DV







Freja

Berglund

DV







Johanna

Sääf

DV







Oskar

Lindström

DV






 

Matilda

Berglund

DV







Malin

Ljunggren

DV







Carolina

Henriksson

DV







Paulina

Julin

DV







 

 

16 m Heat A

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Freja Berglund

DV

1,00,00

1,04,84

2

Johanna Sääf

DV

1,00,00

0,53,31

3

Inez Jonsson

DV

1,00,00

1,05,88

4

Diego Valenzuela

DV

1,00,00

1,06,28

 

16 m Heat B

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Kenneth Mellbom

DV

0,46,00

0,58,09

2

Åsa Pettersson

DV

0,50,00

1,06,60

3

Vivianne Zelinski

DV

1,10,00

1,14,54

4

Johannes  Zelinski

DV

1,10,00

0,33,19

 

16 m Heat C

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 


50 m Heat 1     Klass G               3,00-4,00           Klass H               4,00-

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Samuel Ejergård

DV

3,33,41

3,35,00

2

Mattias Börjesson

DV

4,27,00

5,00,16

3

Charlie Palmqvist

Myran

3,00,50

 

4

Aron Riaz

DV

3,37,94

3,08,03

5

Ayub Mohamed

DV

3,17,00

 

6

 

 

 

 

7

Lennart Andersson

DV

3,40,00

3,05,09

8

Sara Lack

DV

3,04,00

3,18,12

 

50 m Heat 2     Klass F                2,00-3,00

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Oskar Källberg

Myran

2,56,78

2,45,03

2

 

 

 

 

3

Emil Hjalmarsson

BHHI

2,23,00

1,25,94

4

Johan Sandberg

DV

2,17,00

2,05,25

5

Shami Biswas

BHHI

2,01,00

2,19,62

6

Sari Nurmi

BHHI

2,29,47

 

7

Mari Becker

DV

2,10,00

1,52,22

8

Carolina Henriksson

DV

2,32,70

2,11,03

 

50 m Heat 3     Klass E                1,40-2,00           Klass D               1,20-1,40

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Patryk Kiprowski

DV

 

1,47,40

2

Peter Palka

Myran

1,48,71

1,40,75

3

Leif Leppäharju

BHHI

1,47,02

 

4

Habib Riaz

DV

1,41,00

1,33,65

5

 

 

 

 

6

Ann Lundvall

DV

1,34,44

1,34,10

7

Jessica Ohlsson

Myran

1,39,31

1,43,25

8

Ida Forsmark

Myran

1,39,56

1,24,22

 

50 m Heat 4     Klass D               1,20-1,40           Klass C               1,00-1,20

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Jonny Gustavsson

BHHI

1,29,01

1,14,47

2

Shayan Parvaneh

DV

1,26,00

1,23,38

3

Sharzael Biswas

BHHI

1,23,03

 

4

Robert Synnerud

DV

1,21,15

1,27,97

5

Anna-Karin Bäck

DV

1,18,00

1,15,72

6

Zubair Riaz

DV

1,17,29

1,12,69

7

Alva Forsmark

Myran

1,15,72

1,10,75

8

Lennart Bäck

DV

1,11,00

1,04,15

 

 

50 m Heat 5     Klass B               0,40-1,00          

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

 

 

 

 

2

Ismail Demirol

Myran

0,54,75

0,46,57

3

Susanne Zelinski

DV

0,47,27

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

25 m Heat 6     Klass G  2,00-    

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Patryk Kiprowski

DV

4,00,00

0,55,59

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

6

 

 

 

 

7

Oskar Lindström

DV

2,38,65

2,25,66

8

Mattias Börjesson

DV

2,54,82

1,43,19

 

 

25 m Heat 7     Klass F  1,40-2,00

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Samuel Ejergård

DV

1,47,35

1,56,59

2

Ayub Mohamed

DV

2,11,00

 

3

Aaron Riaz

DV

1,40,00

1,57,25

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

6

Fredrik Janzén

BHHI

2,03,00

2,25,62

7

Lennart Andersson

DV

2,00,00

1,25,84

8

Malin Ljunggren

DV

1,51,88

1,32,60

 

25 m Heat 8     Klass D 1,00-1,20 

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

 

 

 

 

2

Jahnoa Kyauk

DV

1,00,00

 

3

Charlie Palmqvist

Myran

1,01,03

0,36,50

4

Oskar Källberg

Myran

1,17,56

1,06,94

5

 

 

 

 

6

Mari Becker

DV

1,00,00

0,46,12

7

Nina Lundin

DV

1,00,00

0,48,81

8

Stefan Westerdahl

DV

1,10,00

1,06,65

 

 

25 m Heat 9     Klass C1             0,40-0,50

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Ann Lundvall

DV

0,44,69

0,52,53

2

Habib Riaz

DV

0,45,28

0,42,16

3

Peter Palka

Myran

0,46,94

0,46,42

4

Zubair Riaz

DV

0,43,00

0,27,37

5

Jessica Ohlsson

Myran

0,46,00

0,41,03

6

 

 

 

 

7

Ida Forsmark

Myran

0,42,22

0,32,69

8

Markus Tarkiainen

DV

0,51,79

0,31,32

 

25 m Heat 10   Klass B2             0,30-0,40          

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Ismail Demirol

Myran

0,23,19

0,20,68

2

Shayan Parvaneh

DV

0,37,00

0,33,56

3

Susanne Zielinski

DV

0,25,00

 

4

Alva Forsmark

Myran

0,34,75

0,29,16

5

Robert Synnerud

DV

0,35,00

0,35,43

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

4x25 m Stafett Heat 1               3,00,00--

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Shayan, Samuel, Johan, Robert

DV Lag 3

3,52,00

5,17,31

2

 

 

 

 

3

Habib, Aaron, Zubair, Habib

DV Lag 2

5,19,00

4,09,72

4

 

 

 

 

5

Charlie, Oskar, Alva, Jessica

Myran Lag 2

4,02,00

3,00,19

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

4x25 m Stafett Heat 2               0-3,00,00

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Lennart, Anna-Karin, Mari, Ann

DV Lag 1

3,00,00

2,33,06

2

 

 

 

 

3

Emil, Jonny, Leif, Sharzael

BHHI

2,52,00

 

4

 

 

 

 

5

Ida, Alva, Ismail, Pieter

Myran Lag 1

3,21,00

2,08,62

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

8